Изглед на денот: Кралицата Летиција во фустан со цветен принт од Zara

За разлика од други претставници на кралските семејства во Европа, шпанската кралица Летиција се сретна со претставници на медициснки организации во палатата во Мадрид, облечена во цветен фустан од популарната шпанска модна марка Zara.

Модната марка Зара спаѓа во категоријата на „хај стрит“ брендови, односно на модни марки чии креации се достапни за секој џеб. Фустанот од Зара кој го носеше кралицата Летиција е од актуелната есенска колекција и чини 70-на евра.

Изгледот е заокружен со трендовски плишани салонки во темно-вишна боја и мали дискретни обетки.

Браво за изборот!

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...