Изглед на денот: Лупита Нионго во црвен Диор фустан

На модната ревија на Кристијан Диор за сезоната есен-зима 2015/2016, Лупита Нионго се појави во црвен мини фустан. Погледнете го овој изглед!

32-годишната Оскаровка за ревијата на Диор одбра црвен мини фустан од луксузната марка. Црна мала чантичка и црни чевли со метална тока го заокружуваат изгледот, а тука се и трендовските очила за сонце.

А фризурата? Преслатка.

lupi8

x

Check Also

Оваа неделеа во Битола гостува легендарната Неда Арнериќ со претставата “Се извинуваме, многу се извинуваме“

Легендарната Неда Арнериќ, српска и поранешна југословенска филмска, театарска и тв-глумица која ...