Изглед на денот: Малиот бел фустан на Рис Витерспун

Една од најплатените глумици во Холивуд, Рис Витерспун, блесна на црвениот тепих на премиерата на „Вајд“ во Лос Анџелес.

r1

Креацијата е од колекцијата пролет 2015 година на Зак Позен. Класичниот мал бел фустан на Позен е надополнет со елеганти обетки Хари Винстон, а голите раменици ја акцентираа женственоста.

 

x

Check Also

Повеќе харизма во личниот стил, со помош на додатоци

За многумина, зборот „стил“ претставува термин резервиран за изглед како од списанија ...