Изглед на денот: Меган Маркл во фустан во карамела нијаса

После една недела во креации во светли тонови, Меган Маркл се појави облечена во асиметричен фустан со набори во преубава карамела нијанса.

View this post on Instagram

Sharing an outtake from filming last week for @Queens_CommonWealth_Trust (QCT) as The Duke and Duchess of Sussex met with young leaders in their roles as President and Vice President. Visit our stories to see the QCT highlights from the discussion with these inspiring individuals and find out more about the amazing work they do at @Queens_Commonwealth_Trust • Photo The Duke and Duchess of Sussex / Chris Allerton / Crossfire for QCT

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Фустанот е од англиската марка Preen by Thornton Bregazzi, а чини речиси 1.000 евра.

За време на еднонеделната посета на Лондон, модните експерти пресметаа дека за гардеробата која ја носела Меган во тој период потрошила 30 илјади евра, буџет даден од принцот Чарлс.

x

Check Also

Меган Маркл критикувана од Холивуд за документарниот филм на Дизни: Непотребно помпезна, како патка во езерце…

Војвотката од Сасекс беше студено пречекана од филмските критичари: таа беше наречена ...