Изглед на денот: Меган Маркл во фустан во карамела нијаса

После една недела во креации во светли тонови, Меган Маркл се појави облечена во асиметричен фустан со набори во преубава карамела нијанса.

Фустанот е од англиската марка Preen by Thornton Bregazzi, а чини речиси 1.000 евра.

За време на еднонеделната посета на Лондон, модните експерти пресметаа дека за гардеробата која ја носела Меган во тој период потрошила 30 илјади евра, буџет даден од принцот Чарлс.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...