Изглед на денот: Меланија Трамп во Долче и Габана изглед

За да ја прими елката во Белата куќа, Меланија Трамп е облечена во црн капут со црвени и бели рози од Долче и Габана. Првата дама На САД уште еднаш ја потврди нејзината љубов кон оваа луксузна италијанска марка.

Моделот на палто е со миди должина и има карактеристична (три-четвртина) должина на ракавите. Дел е од зимската колекција на Долче и Габана, но веќе е распродаден.

Меланија изгледот го заокружила со чизми на висока потпетица од Кристијан Лобутин.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...