Изглед на денот: Меланија Трамп во ниски Converse патики

Првата дама на САД, која е позната по тоа што никаде не излегува без салонките со висока потпетица, направи моден пресврт – појавувајќи се во платнени Converse патики.

Интересно е што патките чинат помалку од сто долари, за разлика од нејзините омилени Кристијан Лубутен и Маноло Бланик салонки кои чинат најмалку од 800 долари, па нагоре.

Сивите конверс патики госпоѓа Трамп ги носеше во комбинација со сиви фармерки и светло сина кошула.

 

x

Check Also

Моника Белучи стана русокоса, инспирирајте се од нејзината нова фризура

Италијанската сексапилна глумица Моника Белучи го промени стилот – стана русокоса. Промената ...