Изглед на денот: Миранда Кер во ултрамини фустан

Топ моделот Миранда Кер очигледно свесна за совршеното тело ја „украде“ вечерта на прославата на Ворнер Мјузик Груп на 58-то издание на Греми.

Miranda-Kerr-2-2

Со фустан со деколте во стилот на 90-те години, кое ги нагласува разголените раменици, ултрамини и тесен во трендовска зелена боја, Миранда Кер блесна на црвениот тепих.

Miranda-Kerr-3-2

Изгледот е заокружен со нежни сребрени сандали и впечатливи обетки. Шминката пак е минимална, доволна за свежина на ликот.

Miranda-Kerr-1-2

x

Check Also

Џенифер Лопез и Бен Афлек заедно го прославија 4-ти јули

Двете sвезди заедно ја поминаа годишнината славејќи ја независноста на Америка. Прво ...