Изглед на денот: Моника Белучи во хеланки и црвена кожена јакна

Можеби е најстара Бонд девојка во историјата (51), но ја засенува секоја 20-годишна манекенка од париските модни писти.

bel

Облечена во тесни црни панталони и црвена кожена јакна, на вртоглаво високи потпетици, глумицата се појави на ревијата на Шанел во Париз.

bel 7

Парискиот шик изглед е надополнет со црна ролка, Шанел мала чантичка и големи црни очила за сонце.

bel 15

Со што се можеме да носиме црвена кожна јакна, освен овака како што ја носи Белучи, инспирирајте се од уличната мода ТУКА.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...