Изглед на денот: Никол Кидман во неонски розов фустан од Оливие Тејскенс

Никол Кидман беше посебна гостинка на отворањето на 65то издание на Таормина Филмски фестивал.

52 годишната австралиска глумица на црвениот тепих пристигна во неочекувана модна комбинација – фустан во силна розова нијанса од белгискиот дизајнер Оливие Тејскенс, познат по дизајните за модните куќи Нина Ричи и Теори, и сандали во црвена нијанса од Џими Чу.

Самиот дизајнер на својот Инстаграм профил овој фустан го нарече „фустан во шокантна розова нијанса“.

Оливие Тејскенс, колекција есен 2019

 

x

Check Also

Кејт Мидлтон во светлосин фустан на финалето на Вимблдон

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, вчера го следеше финалето на Вимблдон. За ...