Изглед на денот: Оливија Кулпо во мини фустан во неон-зелена нијанса

26годишната попуалрна манекенка на Бакарди забавата организирана во Њујорк пристигна во супермини фустан во трендовска зелена -неон нијанса, освојувајќи го вниманието.

„Дејвид Кома“ фустанот со нагласено деколте и отворен грб, Кулпо го комбинираше со сребрени „Брајан Атвуд“ чевли на висока потпетица.

Изгледот е заокружен со фрарески очила за сонце во неон-зелена нијанса, предимензионирани тркалезни обетки и трендовска проѕирна чантичка.

Фустанот на моделот е во стилот на боите на самата кампања на Бакарди за новиот рум со вкус на зелен лимон.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...