Изглед на денот: Прајанка Чопра во палто од MANGO

Глумицата Прајанка Чопра е фотографира на њујоршките улици облечена во „кежуал“ шик модна комбинација.

Со фармерки, кошула со принт, чевли на умерено висока потпетица, Чопра носи кафено палто од есенската колекција на Манго.

Изгледот е заокружен со Луј Витон чанта.

Популарната глумица уште еднаш совршено покажа како да се комбинираат модните парчиња од луксузните брендови со оние од „хај стрит“  модните марки.

манго

x

Check Also

Чоловиќ Лешоска: Репрогласувањето на НП Маврово е клучно за опстанокот на Балканскиот рис

Балканскиот рис е критично загрозен затоа под итно треба да се преземат ...