Изглед на денот: Прајанка Чопра во палто од MANGO

Глумицата Прајанка Чопра е фотографира на њујоршките улици облечена во „кежуал“ шик модна комбинација.

Со фармерки, кошула со принт, чевли на умерено висока потпетица, Чопра носи кафено палто од есенската колекција на Манго.

Изгледот е заокружен со Луј Витон чанта.

Популарната глумица уште еднаш совршено покажа како да се комбинираат модните парчиња од луксузните брендови со оние од „хај стрит“  модните марки.

манго

x

Check Also

Додајте шик стил на секојдневната облека! Надградете го вашиот стил со модни додатоци и Huawei Watch GT 2 Pro

Паметните часовници во последно време стануваат сѐ попопуларни, главно поради нивната разновидност ...