Изглед на денот: Ријана во Диор на ревијата на Диор

Долгогодишна е љубовта меѓу Ријана и Диор.

Пејачката позира непосредно пред ревијата на Диор на Модната недела Париз.

Облечена во розов фустан-палто, со високи црни чизми и вештачко крзно, додаток, со различен принт кој се „бакнува“.

Изгледот е заокружен со проѕирната чантичка, совршена за дождливото време, и очила за сонче во истата нијанса, ако сонце огрее.

Ах, тие цветови во позадината на фотографијата!

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...