Изглед на денот: Шанел Иман во свилен зелен фустан

Шанел Иман ни го покажа ултимативниот изглед за крајот на летото, кој е вистинска стилска инспирација.

izgled 1

На настанот W Амстердам, топ моделот пристигна во маслинест зелен тесен фустан од свила, убаво комбинирајќи го со нежни црни сандали од Џузепе Ѕаноти на висока потпетица и чантичка со потпис на Кејт Спајд.

Секси изгледот е заокружен со лежарна фризура „на бранови“ и елегантен бел лак на ноктите.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...