Изглед на денот: Шпанската кралица Летиција во сукња од ZARA

Шпанската кралица Летиција неодмна присуствуваше на еден форум во Мадрид. За оваа пригода одбрала сукња од шпанската „хај стрит“ модна марка Зара, која ја носеше и во јануари и во април годинава.

Сукњата од Зара е искомбинирана со црна маица и високи чизми од Steve Madden кои исто така ги носеше на почетокот на оваа година.

Браво за кралицата и нејзината скромност.

Сукњата со змијски принт првпат ја носеше во јануари, а потоа је репризираше во април

 

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...