Изглед на денот: Сиена Милер во „балерина“ фустан

68-то издание на Канскиот филмски фестивал ќе го запамтиме по модните избори на учесниците. На затворањето на фестивалот, Сиена Милер изгледаше како елегантна балерина во синиот фустан.

sie1

На затворањето на Канскиот филмски фестивал, на црвениот тепих Сиена Милер, која беше член на жирито на фестивалот, се појави во син фустан од модната марка Гучи. 33-годишната глумица во овој фустан потсетува на балерина од музичка кутија, сепак исклучително елегантна.

Изгледот е заокружен со нежна шминка, речиси незабележлива, кармин во нијанса на цветниот ремени и златни обетки.

sie2

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...