Изглед на денот: Сирена фустанот на Жулиет Бинош

 

Француската глумица го покажа својот истенчен вкус за стил и овојпат на црвениот тепих на Филсмкиот фестивал во Венеција.

ven 5

Облечена во син-омбре сирена фустан, глумицата „ја украде“ вечерта. Фустанот е креација на Армани.

ven 1

Изгледот е надополнет со романтична фризура и впечатливи обетки.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...