Изглед на денот: Сите модни трендови собрани во Емили Ратајковски

Миленичката на модните дизајнери се појави на забавата на Вог во Њурок во „убивствено“ издание.

Emily-Ratajkowski-5

24-годишната глумица и модел, со совршено тело, беше ѕвезда на настанот во организација на Вог, барем што се однесува до она што го носеше на себе.

Парчињата вкусно искомбинирани се од колекцијата есен/зима на Balmain, и тука се претставени повеќе трендови – тантела, силни бои, деколте на патент, враќање на подебелите ремени и плик-чантичка.

Се согласуваме дека дури и да ни ги подарат овие „скапоцени парчиња“ облека, не секој може да ги носи.

Emily-Ratajkowski-10

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...