Изглед на денот: Црниот секси фустан на Меланија Трамп

Во Белата куќа беше организирам прием по повод прославата на еврејскиот празник на светлоста Хануке, а за таа прилика првата дама на САД изгледаше беспрекорно.

Облечена во едноставен миди црн фустан, Меланија Трамп изгледаше истовремено многу елегантно и многу секси, благодарение на „спуштениот“ горен дел кој ги открива рамениците.

Дамскиот црн фустан Меланија го комбинираше со класични црни салонки, докажувајќи дека „помалку е повеќе“.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...