Изглед на денот: Црвеното „Келвин Клајн“ палто на Меланија Трамп

Денот на вљубените првата дама на САД го помина во организацијата Children’s Inn at NIH, во која заболените деца и нивните семејства учествуваат во истржување на различни болести под надзор на Националниот здравствен институт.

За оваа пригода таа носеше црвено палто од модната парка „Келвин Клајн“, со впечатлив ремен со сребрена тока. Палтото е во продажба по цена од 2.900 долари.

Изгледот е надополнет со црни чевли од питон и предимензиониран сребрен прстен на раката.

x

Check Also

Енио Мориконе напишал проштално писмо: „На мојата сопруга Марија најболно збогум“

„Не сакам да ве вознемирувам“. Во тивок стил кој што го карактеризираше ...