Изглед на денот: Венчалниот фустан на Изабели Фонтана

Во волшебната атмосфера на Малдиви, бразилскиот супермодел и поранешен ангел на Викторија сикрет, Изабели Фонтана, се омажи за Диего Фереро. Импресивен е венчалниот фустан кој го носеше Фонтана од бразилската модна марка Аква де Коко.

is 1

Аква де Коко е инаку бренд специјализиран за изработка на лускузни костими за капење и долна облека, па оттука и невестинскиот фустан е во бикини стил.

Изгледот е заокружен со бели цветови во косата, дискретни обетки и природна шминка.

is 3

 

x

Check Also

Кејт Мидлтон во фустан од Зара

По објавувањето на финансиската независност на Меган и Хари, Кејт Мидлтон продолживме ...