Изглед на денот: Версаче фустанот на Ума Турман

47-годишната глумица Ума Турман ги собра погледите на црвениот тепих на канскиот филмски фестивал, облечена во розов фустан од есенската колекција на Версаче.

Фустанот со исклучително деколте и висок шлиц во нежна розова нијанса, ја потенцираше женственоста на згодната глумица.

Изгледот е надополнет со впечатлив ѓердан и сребрени сандали на висока потпетица.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...