Ја препознавате маскиранава ѕвезда? Вака се штити од коронавирусот

На аеродромот во Лос Анџелес ѕвездата се појави во целосна опрема за заштита од коронавирус.

Наоми Кемпбел со една фотографија покажува како се заштитува од коронавирусот – целосен костум, маска, заштитни очила и нараквици. „Безбедноста на прво место“, напиша таа на Инстаграм.

View this post on Instagram

Safety first.

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

Дополнително, Наоми на своите фанови им вети дека ќе постира и видео за заштита од коронавирус на својот Јутјуб канал.

x

Check Also

Принцот Чарлс го помина коронавирусот со благи симптоми, ѝ се обрати на јавноста

Принцот Чарлс зборува за прв пат по излегувањето од самоизолација. 71-годишниот наследник ...