Ја сакале или не, црвениот избор на Северина е префинета елеганција

Ретко кој може да се носи со толку црвено на себе. Ретко кому и ваков избор прилега. Ја сакале или не, од оваа комбинација на претерано црвено, од „главата до стапалата“, Северина сепак направи елеганција.

seve 1

Пејачката се појави на суд во необична модна комбинација – облечена во црвено од „главата до стапалата“. Со залижана фризура собрана во коњско опавче, со очила за сонце со црвени рамки, црвено палто, црвен фустан, црвена чанта, црвени чевли… И дефинитивно успеа да биде највпечатливото лице на неделата.

seve 3

Осмелете се, пробајте.

seve 2

 

x

Check Also

Кејт Мидлтон го носеше накитот на принцезата Дајана на BAFTA

Стилот на принцезата Дајана е безвремен, а тоа често знае да го ...