Јорган колач – брз, лесен неодолив

Состојки:
5 јајца
180 г шеќер
малку ванила во прав, екстракт или ванилин шеќер
125 мл масло
300 г брашно
1 пакување прашок за печиво
100 г мелени ореви или лешници
1 полна лажица какао
За кремот
400 г посно сирење (може да користите и свежо сирење и 3-4 лажици млеко)
2 јајца
120 г шеќер во прав
1 пакување пудинг од ванила или 40 г густин

Подготовка:
Изматете ги јајцата и шеќерот додека не добиете кремава смеса. Постепено додавајте ги маслото и млекото.
Измешајте брашно, прашок за печиво и какао и ставете ги во смесата од јајца и шеќер. Измешајте ги рачно, со маталка. На крај, додајте и ореви.
Ставете го тестото во плех со големина 38х30 сантиметри обложен со хартија за печење.
Изматете ги сите состојки и ставете ги во шприц за десерти. Направете мало дупче (околу еден сантиметар), бидејќи смесата е мошне течна, па полесно ќе ја нанесувате со ќесичка со помал отвор. Направете дијагонални линии на испеченото тесто.
Печете го колачот на 175 степени во загреана рерна околу 30 минути.

Во следното видео погледнете уште една варијанта за подготовка на јорган колачот.

x

Check Also

Како да препознаете квалитетно сирење?

Во продавниците денес може да се најдат најразлични видови сирења, но и ...