Каде да си купите кожена јакна со крзненце по прифатлива цена

Ја купувате еднаш, а потоа ја носите повеќе студени сезони, зашто кожената јакна со крзненце од година в година станува се поубава, а не излегува од мода.

За оваа есен/зима луксузните модни марки нудат модели во пастелни бои, секако во колекциите се присутни и класичните црна и кафена, кај Lacoste хит-јакната е во темна сина боја, а кај Burberry  кожата е змијска.

Кожените јакни со крзненце годинава се носат и со фустани во пижама стил, макси цветни фустани и мини фустани од волна, со патики или чизми, всушност во сите возможни и навидум невозможни комбинации.

Присутни се и во колекциите на популарните „хај-стрит“ брендови, па за да го заштедиме вашето време во барање на добра јакна, ги одбравме најубавите 5 достапни по прифатливи цени.

mango

mango

zara

zara

stradivarius

stradivarius

bershka

bershka

h-m

h-m

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...