Каја Гербер е лице во пролетната кампања на Џими Чу

Каја Гербер продолжува да се искачува кон врвот на модните скалила. Новиот договор е со популарниот дизајнер на чевли, Џими Чу.

Во кампањата за пролет/лето, ќерката на Синди Крафорд ги претставува новите модни парчиња од колекцијата.

Фотосесијата е реализирана во студио, а фотограф е Грег Мекдин.

Акцентот кај модните додатоци е на леопард принтот, а тука е и редизајнираната славна Медалин чанта. „Бакет“ чантичките се исто така хит за претстојанта сезона.

 

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Летиција од Шпанија работи во домашна атмосфера со мокасинки

Шпанија доживува тежок период поради итните случај од коронавирусот. Па дури и ...