Кајли Џенер обвинета за копирање

Популарната манекенка Кајли Џенер во последно време е вистинска сензација на социјалната мрежа Инстаграм со бројни следбеници. Но, не секогаш критиките се позитивни…

Иако и претходно добивала негативни коментари, овојпат Кајли Џенер доживеа нешто поинакво.

Имено, Кајли е обвинета од страна на инфлуенсерката Аманда Енсинг дека „ја украла“ фотографијата од Пинтерест и дека како своја ја објавила на Инстаграм.

„Реалити“ ѕвездата не и остана должна, па и одговори на коментарот. Исто така, одговорила и на претходниот коментар кој наведува дека прстот на ногата и изгледа чудно целејќи на тоа дека фотографијата е фотошопирана.

 

x

Check Also

Џенифер Лопез на Инстаграм со влажен изглед и портокалов кармин

Ѕвездата постојано објавува фотографии на социјалните медиуми за да испрати порака на ...