Кејт Мидлтон во фустан од Зара

По објавувањето на финансиската независност на Меган и Хари, Кејт Мидлтон продолживме да ја гледаме со насмевка на лицето, како ништо лошо да не се случило во семејството. Од тоа би можеле да извлечеме добра поука и, зошто да не, да научиме нешто од Кејт. А тое е, уметноста да се претставиме себеси во општеството во најубаво светло.

Кејт ни даде и ново толкување на елеганција за време на нејзината посета на Градското собрание со нејзиниот сопруг, принцот Вилијам, утрото на 15 јануари. За оваа пригода таа избрала елегантен капут кој импресионира во комбинација со фустан од Зара по супер прифатлива цена.

Ни се допаѓа што микс комбинацијата се состои од контрастни парчиња, односно комбинација од луксузна марка и „хај стрит“ модна марка. Зелено палто е од Александар Меквин.

x

Check Also

Збогум на дизајнерот на чевли, Серџо Роси

Италијанскиот дизајнер на чевли Серџо Роси почина на 85 годишна возраст. Позитивен ...