Како беа облечени ѕвездите на Париската модна недела

Тукушто заврши неделата на висока мода во Париз на која присуствуваа и голем број на познати личности во првите редови на ревиите.

Од стилските икони Алекса Чанг и Оливија Палермо, до топ-моделите Карли Клос, Клаудија Шифер и Даутцен Круз, па се до глумиците од Холивуд – Џулијан Мир, Кирстен Данст, Кејт Винслет, Наоми Вотс и Софија Лорен, погледнете како беа облечени за овие настани.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...