Како да го направите вашето лице визуелно послабо

Постојано чувствувате дека сте натечени во лицето или пак имате буцмасто лице, еве како визуелно да го ослабенете

  1. Набавете две нијанси руменила, една потемна, друга посветла. За да бидете сигурни дека тие две нијанси добро одат заедно, најдобро е да купите комплет во кој веќе се искомбинирани посветла и потемна нијанса.
  2. Нанесете ја вообичаената подлога и течна пудра, или камена пудра.
  3. Посветлото руменило нанесете го на јаболкчниците на образите со кружни движења.
  4. Следно е да ја следите линијата на вашите коски на вашите образи и со брзи движења нанесете од потемното руменило.
  5. Нанесете помала количина на посветлото руменило преку носот и челото за да додадете екстра сјајност на вашиот тен.

 

x

Check Also

Блеснете во Новата година со иновативниот Eucerin Hyaluron-Filler Ноќен пилинг и серум

Доколку сакате за многу кратко време да ги израмните површинските линии и ...