Како да ја намалите тежината со сода бикарбона за само две недели

Губењето на телесна тежина со помош на сода-бикарбона е идеално за девојките кои не сакаат да бидат на строги диети, а не сакаат да одат ни во теретана.

Девојките кои веќе се обиделе да ги загубат килограмите со сода-бикарбона велат дека за две недели со помош на посебниот коктел може да се загубат 5 килограми.

Доколку не ви се допаѓа вкусот на чистата сода, збогатете го коктелот со лимонов сок. За ваквиот коктел ви е потребно – 200 мл топла вода, 1 лажичка сода бикарбона и 1 лажица лимонов сок.

Коктелот може да го подготвите и на ваков начин – 200 мл топла вода, 1 лажичка сода бикарбона и 1 лажичка домашен мед.

 

Освен ефекти на слабеење ќе забележите и намалување на целулитот.

Коктелот пијте го рано наутро и навечер пред вечерата, на празен желудник. Најдобро е да се испие одеднаш. Планирајте го појадокот најмалку 30 минути после коктелот, исто така и вечерата. Најдобар појадок би бил овесна каша, јогурт, кефир или млеко, а најдобра вечера би била салата и печено парче месо/риба.

x

Check Also

Внимавајте со диетите: Метаболизмот е побавен со секој загубен килограм!

Најтешко слабеат оние кои сакаат да „симнат“ малку килограми, поточно 2 – ...