Како да направите атракции од чоколада

Чоколадата може да послужи како материјал за да ги покажете вашите уметнички вештини. А чоколадните атракции не само што се привлечни, туку се и многу вкусни.

co1

Кој воопшто може да одолее на чоколадата?

Секое ново истражување поврзано со чоколадата и расположението, оди во оваа полза. Чоколадата го подигнува расположението, но може да послужи и за смирување после стресниот напорен ден, особено ако се препуштите на една ваква „чоколадна медитација“.

Се што ви е потребно е топено чоколадо за готвење, лист хартија, моливче, рерна…Декорациите се оставени на вашата фантазија, и да – калапи не ви се потребни овојпат.

co 3

Видеото ве води чекор по чекор како да направите чоколадни атракции кои можат да служат за декорација (која се јаде), или како додаток, украс на веќе приготвениот десерт.

Ммм…

 

x

Check Also

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (10. до 16. август): Нови можности за Лавовите, незаборавни денови за Раковите, среќни средби за Девиците

Оваа недела планетата Меркур ќе заблеска во знакот на Лав, подготвена да ...