Како да се облечете како холивудска ѕвезда од 60-те оваа пролет

Од глава до пети во памучна ткаенина, додатоци од велур, фармерки, фолклорни везови…ова се само некои од најголемите трендови за пролет 2015 година, трeндови кои беа популарни и во 60-тите и 70-тите години.

Од фустани со фолклорен принт во стилот на Џони Мичел до памучни лесни фустанчиња какви што носеше Брижит Бардо, инспирирајте се од холивудските ѕвезди.

Фолклорен принт 

slika 1

Заврзана кошула 

slika 5

Цветен фустан со тесен струк

slika 23

Гладијаторки

slika 4

Памучни карирани лесни фустанчиња

slika 2

Бели панталони со висок струк

slika 3

x

Check Also

Џенифер Лопез и Бен Афлек заедно го прославија 4-ти јули

Двете sвезди заедно ја поминаа годишнината славејќи ја независноста на Америка. Прво ...