Како до ревитализација и побрз раст на косата?

Здравата и негувана коса е најсилниот “адут” на една жена. Кога таа е негувана, сјајна и здрава, жената е полна со самодоверба, и секако добро расположена. Тогаш е се полесно, па дури може да обрне помалку внимание и на гардеробата! Но независно од тоа каква коса имате, густа или ретка, долга или кратко, под влијание на неповолните надворешни услови, стресот се намалува квалитетот на косата, ослабнува коренот на влакното, па не ретко косата и опаѓа. Во услови на различни козметички препарати на пазарот, изложеност на различни реклами, секако најдобра препорака за еден ваков производ се искуствата на корисниците, и секако искуствата на професионалните фризери кои секојдневно се во контакт со своите клиенти.

Гордана Тошевска, професионална фризерка од Скопје, на 42 години, вели дека има пробано многу производи за побрз раст на косата, но секој од нив не ги задоволувал потребите на нејзината коса, а воедно и и ја замастувале. Шампонот и кондиционерот Grow Up Fast & Revitalizing кој од неодамна ги користи не и остават мрсна трага, косата многу полесно се чешла и за кратко време видливо е подолга. Интензивно чувствува како овој производ и ја негува и ревитализира косата, а истовремено и ја намалува сувоста и кршливоста на влакното.

Професионалниот фризер Даниел  Пауновски од Куманово, на 30 години за него вели “ иако на почетокот бев скептичен за ефикасноста на овој сет, сепак се решив да му дадам шанса. Веќе два месеци тој е единствениот шампон што го користам во комбинација со кондиционерот и топло го препорачувам на моите клиенти. Искуствата и коментарите од нив се позитивни. Често доаѓаат во салон, и видливо е дека нивната коса е подолга, поздрава и најважно од се, со драстично намалено опаѓањето на влакната. Најдобар шампон и кондиционер што сум го користел, и затоа топло го препорачувам!

Grow Up Fast & Revitalizing шампонот посебно е наменет за побрзо растење и зајакнување на косата при секое измивање. Активните состојки на овој професионален шампон ја негуваат, ревитализираат, ја намалуваат сувоста и кршливоста на влакното и драматично брзо поттикнуваат раст на косата. Наменет е за секој тип на коса! Ги содржи ефикасните состојки Биотин и Карнитин.

Биотинот – Витаминот Б7 врши синтеза на протеини, јаглени хидрати и масни киселини и притоа го зголемува нивото на кератин кој потикнува раст на косата. Карнитин е состојка која се наоѓа природно во телото и помага да се зајакне коренот на косата

Grow Up Fast & Revitalizing кондиционерот ја негува косата додавајќи и еластичност во борбата против кршењето и поделбата на врвовите на влакното, помагајќи поздраво растење на косата.

Шампонот и кондиционерот се создадени со патентирана Anti-Hair Loss технологија со биотин, карнитин и креатин. Не содржат сулфати, парабени и палминово масло.

Производите можат да се најдат само во професионалните фризерски салони и специјализираните продавници за нега на коса.

Вреди да се проба!

 

 

x

Check Also

Овој петок концерт на Лозано во Скопје Сити Мол!

Skopje City Mall со задоволство го најави нивниот следен концерт, а тоа ...