Како и со што заведува вашиот хороскопски знак

Прочитајте какви заводници сте и со што сте надарени да заведувате.

Овен

Вие сте еден од најголемите заводници на зодијакот, и само вие знаете како да го направите тоа. Да, навистина, вие освојувате грубо, брзо, без романса, без нежност, а сепак, освојувате секој што ви е интересен. Проблемот е што бргу ви здосадува сè. Можеби ова лето е вистинското време да се работи на трпеливост, кој знае.

Бик

Вие сте тактична личност која сака да бакнува, допира и – да јаде. Така заведувате, но не по тој редослед. Знаете да готвите, лесно го маѓепсувате партнерот на маса и без многу филозофија се претворате во емотивен напад. На некои им одговара таквата директност, на некои не, но личноста што е со вас сигурно ќе биде во стабилна врска полна со храна и бакнежи. Смирени сте, додека има пари, а кога ќе снема пари – ќе има проблеми.

Близнаци

Играте, се јавувате на телефон, испраќате пораки и е-пошта без одлагање. Комуникацијата со вас е можна без компромис и во кое било време. Вашиот партнер е фасциниран од вашата смисла за хумор, но би било потребно понекогаш да молчите и да преминете од зборови на дела. Затоа молчите, љубите, допирајте почесто … Водете љубов без потреба да теоретизирате за тоа. Всушност, вие сте едно големо дете и тоа е тајната на вашиот успех.

Рак

Вие, всушност, не заведувате. Чекате да бидете заведени. Да, да… Стоите мирни, и со малку тажен поглед и чекате некој да ве заведе и накој да падне на вашата емотивност што не ја криете. Чекате некој да ја земе вашата рака и да ве одведе во убава, розова иднина. Или можеби така заведувате? Кој знае…

Лав

И во природата, лавот заведува со своето прекрасно крзно и наметлив став, исто како и во Зодијакот. Беспрекорно негувани, со сјајна коса, гордо држење секогаш сте биле неодоливи за спротивниот пол. Бидете внимателни сепак! Ако се фокусирате исклучиво на изгледот, ќе продолжите да привлекувате партнери за кои суштината не е важна.

Девица

Изгледате ладно и далечно, па затоа не е лесно да ве заведат, дури и кога и вие сте заинтересирани. Она што привлекува во вас е вашата педантност, но и (контрадикторно) откаченоста што секогаш го изненадува вашиот партнер. Во суштина, вие сте одлични во љубовта, ако се исклучи постојаната потреба да се држите до планот што сте го поставиле.

Вага

Отсекогаш сте биле познати по елегантните манири, романтиката и беспрекорниот шарм на кои никој не останал имун. Овенот најмногу ви одговара заради разликата во карактерите, иако немате никакви проблеми со другите членови на Зодијакот. Кога сакате некого да заведете, ништо не може да ве спречи!

Шкорпија

Ве бие лажен глас дека сте најголемиот заводник на Зодијакот. Не само што не е точно, туку вие сте, всушност, со сосема спротивни црти, срамежливи и несигурни. Кога сакате некого, лојалноста е она на што вашиот партнер може да смета безрезервно. Сакате секс и еротски игри и затоа избирате партнери со нагласена еротичност.

Стрелец

Отсекогаш сте биле добри во љубовта. Некако детски, спонтано, без многу размислување, ја заведувате и најнеинтересната личност. Она што никогаш не сте знаеле како да го направите е да трае вашата врска, затоа што сè ви станува бргу здодевно и сакате да го промените. Не вреди да си кажете себеси да се поправите, затоа што едноставно сте вие ​​- љубопитно дете, со неодолив шарм.

Јарец

Потребата од флерт, еротизам и емоции се буди во вас, и со текот на времето, типичниот претставник на вашиот знак станува врвен заводник и шармер. Заведувате со стабилност, чистота и сигурност и тоа се квалитетите што треба да се негуваат без оглед на возраста.

Водолија

Вие не можете да сакате само една личност на начин како што диктира општеството затоа што припаѓате на луѓе кои сакаат повеќе луѓе на нагласен платонски и пријателски начин. Ова секако му пречи на партнерот, но обично само на почетокот на врската. Како одминува времето, тој сфаќа дека се вљубил во вашата ширина, пријателство и најголема толеранција во целиот Зодијак.

Риби

Ваш владетел е Нептун, планетата на екстазата и мистеријата, па со негова помош вие сте неодолива за спротивниот пол. Не е тешко да се за вљубат во вас, но тешко е да ве заведат бидејќи поради срамежливост делувате воздржано и на тој начин оставате сомнеж дали ви се допаѓа личноста која е заинтересирана или не. Тоа, всушност, е вашиот најголем шарм, бидејќи се знае дека оној што изгледа недостапен секогаш привлекува најмногу. Во љубовта сте одлични, полни со имагинација, типичен романтичар кој сака да се бакнува, да плаче и да сака. Со вас не е досадно, но внимавајте да не претерувате со тајните, бидејќи на тој начин можете да ја загрозите и најстабилната врска.

x

Check Also

Запознајте го HUAWEI nova 9 – динамичен и стилски паметен телефон

HUAWEI nova 9 ќе ви помогне да ја изразите својата индивидуалност благодарение ...