Како изгледа новиот Ролс-Ројс на Кајли Џенер

Кајли Џенер има нов автомобил, пероснализиран Ролс-Ројс кој во гаражата е во друштво со Бугати, Ламборџини Авентадор, реткиот Ла Ферари Аперта и уште неколку Ролс-Ројси правени по мерка за Кајли.

Кајли воопшто не се срами своите пари да ги тоши на луксузи, без разлика дали се то вили, гардероба, чанти или автомобили.

Една година по нарачката, реалити ѕвездата и модел го добила својот Ролс-Ројс од соништата, а веста се разбира ја споделила со своите фанови на социјалните мрежи.

Внатрешноста на автомобилот е во розова нијанса, дизајниран од розова кожа, како и воланот, а тука е и гравурата на која пишува „Мајката на Сторми“.

Овој автомобил ја чинел речиси пола милион долари, има 563 коњски сили од својот твин-турбо В12 мотор.

x

Check Also

Ова е најслатката фотографија на Џиџи Хадид од бременоста (ФОТО)

Најслатката – и најсмешна – фотографија од бременоста на Џиџи Хадид, 25, ...