Како изгледаат 200 калории на здрава V.S нездрава храна

Колку многу здрава наспроти колку малку нездрава храна може да изедете внесувајќи 200 калории?

Погледнете го видеото и можеби ќе одлучите да ги промените своите диетни навики без размислувања за вишок на килограми. На пример, 200 калории содржи половина мафин, но и до врв полна чинија со брокули.

x

Check Also

Се чувствувате малаксани? Овој моќен домашен сок ќе ви ја врати енергијата и ќе ви ја подобри крвната слика

Ако често се чувствувате малаксани и ви треба доза на енергија, вклучете ...