Како моментално до мазна и блескава кожа, со здрав изглед!

Кога се подготвувате за хаотичен ден, дали некогаш сте посакале моментално да ги коригирате брчките, и да имате измазнета кожа на лицето?

А ако сте една од оние модерни, зафатени жени што сакаат брзо и делотворно решение за коригирање на брчките, кое ќе ви овозможи поголема самодоверба, и добар почеток на работниот ден тогаш новиот сет на производи од Орифлеим NovAge Ecollagen Wrinkle Power може да биде решение!

Комбинира моќни состојки: патентирана Трипептидна технологија, хијалуронска киселина со ниска молекуларна тежина и екстракт од растителни матични клетки од рунолист.

Трипептидната технологија го поттикнува создавањето на колаген, подобро од трите пептида поединечно. Хијалуронската киселина има способност да зачува вода до 1.000 пати повеќе од својата тежина. Може поуспешно да се впие во кожата, да ги измазни брчките и да го подобри нејзиниот изглед.

Додека екстрактот од матични клетки од рунолист има способност да ги штити колагенот и хијалуронската киселина од намалување. Тој, исто така, го помага дејството на Трипептидната технологија и на хијалуронската киселина со ниска молекуларна тежина, за да го успори процесот на стареење на кожата.

https://mk.oriflame.com/beautyedit/how-to/instant-wrinkle-reduction-with-novage-ecollagen

4 едноставни чекори за најмалку 7 пати подобра кожа

Резултати:

NovAge Ecollagen Wrinkle Power моментално ги намалува брчките до 49% – што е клинички докажано. Создаден е да помогне за зголемување на колагенот во кожата, коригирање на брчките со текот на времето и за забавување на стареењето на кожата. За да имаш мазна и блескава кожа со здрав изглед, брзо и лесно. Сетот содржи: гел за чистење лице, крем за очи, серум и дневен и ноќен крем.

Гелот за чистење лице нежно ја чисти кожата од видливи нечистотии, вклучувајќи и шминка, без да го оштети нејзиниот горен слој. Ја хидрира, чисти и тонира кожата и создава чувство на мекост, еластичност и удобност. Кремата за околу очи ја хидрирање, потхранува и заштитува нежната кожа околу очите. Ја намали видливоста

на наборите, брчките, надуеността и подочниците. Помага за намалување на брчките со текот на времет. Моќниот повеќенаменски дневен крем ја хидрира кожата, ги коригира брчките и помага да се успори стареењето на кожата. Ноќниот крем длабоко ја обновува кожата и ја прави мека, мазна и блескава, секое утро. Создаден за да го зголеми нивото на колаген и да го зацврсти горниот слој на кожата, со текот на времето. Ги коригира брчките и помага да се успори стареењето на кожата. Суперсерумот е со лесен состав што лесно се впива за моментално пополнување на брчките со интензивна хидратација. Создаден да ги зголеми нивото на колаген

и да го зајакне здравиот изглед на кожата со текот на времето.

Овој производ исто така содржи:

Никотинамид:

Никотинамидот (витамин Б3) е ултрамоќен и делотворен обновувач на кожата со повеќе докажани предности, вклучувајќи и зголемување на клеточната енергија. Го одржува горниот слој на кожата цврст и балансиран.

Витамин Е:

Овој познат антиоксидант игра клучна улога во заштита од

слободните радикали што влијаат врз стареењето на кожата, а исто

така влијае и врз хидратацијата на кожата.

Шеа-путер:

Добиен од плодовите од африканското дрво со исто име, шеа- путерот е одличен за обновување на кожата, како и за смирување на сувата кожа. Шеа-путерот ја прави кожата прекрасно мека и нежна.

Пребиотик актив:

Екстракт од морски микроорганизами. Оваа иновативна состојка е како „храна“ за добрите бактерии на кожата. Го поттикнува обновувањето на клетките и го одржува здравјето на кожата.

Обезбедена е СПФ 30 и УВА-заштита:

УВ-заштитата е најдобрата одбрана од стареење. Кремот овозможува заштита од сонце со СПФ 30, како и УВА-заштита.

Содржи технологија за заштита од загадување:

Создадена да ја заштити кожата од негативните влијанија од средината, како што е загадувањето. Создава невидлив слој врз кожата што ги спречува штетните честички од загадувањето да дојдат во контакт со горниот слој на кожата.

InstaSmooth Технологија:

Оваа состојка овозможува моментален ефект на пополнување, избран за да помогне за долготрајното коригирање на брчките, овозможено од Трипептидната технологија што го зголемува колагенот. За моментално подобрен тен.

Хидратантен комплекс:

Специјална мешавина од хидратантни состојки, која клинички докажано ја хидрира кожата во текот на целиот ден.

Кафеин:

Кафеинот е познат по своите стимулирачки својства и помага за

намалување на видливоста на подочниците и надуеноста, кои се

појавуваат како резултат на бавна микроциркулација и се видливи

поради тенката кожа под очите.

Технологија на оптички бисери:

Оваа мешавина од супермали минерални честички функционира како

призма и ја привлекува и одбива светлината на површината на кожата,

со што создава замаглен ефект, совршена текстура и тен, без да ја

скрие природната убавина на кожата.

x

Check Also

Сите се луди по новиот тренд на коса за есен 2020, од Џенифер Лопез до Кејти Холмс

Се прашувате кој е најголемиот тренд меѓу фризурите за есен 2020 година? ...