Како се правеше венчалниот фустан од соништата на Миранда Кер (ВИДЕО)

Австралискиот модел Миранда Кер за дизајнирање на свадбениот фустан ја одбра луксузната модна куќа Диор.

Искреирана со врвни материјали, со рачно изработени детаљи и везови, во видеото погледнете како се создаваше оваа венчаница од соништата.

x

Check Also

Канје Вест ја отстрани Ким Кардашијан од Твитер

Раперот престана да ја „следи“ неговата, сега веќе поранешна сопруга, Ким Кардашијан ...