Како стареат хороскопските знаци? Водолиите се „откачени“ старци, Јарците стануваат несериозни, а Лавовите делат совети…

Секој од нас старее, но на различен начин. Под влијание на планетите, видот на темпераментот, карактерните црти, јаките и слабите страни…, проверете како старее вашиот хороскопски знак зашто постојат некои општи тенденции, со кои се утврдува ист вид на однесување на хороскопските знаци.

Прочитајте за себе и за вашите пријатели, ќе биде интересно!

Овен
Овните ја игнорираат нивната возраст, живеат во даден момент, весели се и млади до крајот на животот. Во своите 60-ти години тие носат „кожна јакна“ и покажуваат толку многу енергија што некои 20-годишни млади не можат ни да сонуваат.

Бик
Биковите сакаат да јадат малку повеќе, па затоа можат да зголемат телесна тежина со текот на годините. Тие не се флексибилни ниту физички ниту психички, но тие се издржливи и живеат долго.

Близнаци
Близнаците си поставуваат цели за себе на млада возраст и ги достигнуваат. Дури и во нивните подоцнежни години, тие продолжуваат да работат, напредуваат и да се развиваат, секогаш останувајќи млади во духот и умот.

Рак
Раковите се поделени на два вида: оној што никогаш не старее, и оној што во староста потсетува на Мајка Тереза. Бараат почит, тие стануваат вистински баби и дедовци.

Лав
Лавовите се мирни и осудувачки настроени. Во староста, тие веќе се искусни луѓе, мирни, сакаат да бидат авторитет и пример за многумина, а особено за внуците.

Девица
Девиците почнуваат да го прифаќаат светот околу нив со возраста. Тие се критични, тие се обидуваат да останат во форма, се грижат за своето здравје, се стремат кон совршенство во сè. Во старост тие се строги, паметни и добро негувани дами и господа.

Вага
Вагата се грижи за својот изглед без разлика на возраста, во староста се подмладува и си замислува да изгледа помлада отколку што е.

Скорпија
Скорпиите се одважни и почитувани. Тие се мислат себеси за филозофи, дека се мудри, но премногу се насочени кон своите цели и верувања. Тие се тврдоглави, но наметливи старци.

Стрелец
Стрелците се обидуваат да не си ја забележат возраста и очекуваат комплименти за изгледот. Тие ја задржуваат својата привлечност и сексапил до крајот на животот.

Јарец
Јарецот е роден како „мал старец“, тој е мудар и сериозен, одговорен и смирен. Во староста пак, станува весел и дечар.

Водолија
Водолијата е невообичаено сериозна. Со текот на годините, тие можат да станат ексцентрични, да не се грижат за мислењата на другите луѓе и се непредвидливи. Тие се многу откачени старци.

Риба
Рибите многу се плашат од возраста, па затоа постојано повлекуваат линија за да видат каков е балансот, сумирајќи ги резултатите. Поради прекумерна грижа, тие можат да живеат пократко отколку што би требало.

x

Check Also

Искористете го вашиот биоритам за да ги „стопите“ килограмите

Можеби не сте знаеле дека можете да го искористите вашиот биоритам за ...