Како Викторија Бекам го прослави 10-годишниот јубилеј на својот бренд

Поранешната „Спајс“ девојка, денес моден дизајнер, Викторија Бекам, ја прослави 10-годишнината од основањето на својот моден бренд на хумористичен начин, лансирајќи маички со интересна графика.

За разлика од нејзините претходни маици кои често имаат порак со црн хумор, овие имаат графика наместо фрази.

Летото во 2008 година, нозете на Викторија Бекам беа ѕвезди на кампањата на Марк Џејкобс, фотографирани како излегуваат од огромна ќеса со принт од логото на Џејкобс. Во тоа време, Викторија работеше на својата дебитантска колекција, па сега, токму од таа причина одлучи да се потсети на тоа фотографирање.

Јирген Телер ја фотографираше поп ѕвездата која стана моден дизајнер во иста положба, само што овојпат е зарботена во ќеса на својот моден бренд.

x

Check Also

Кралски изглед на денот – Црвеното макси палто на Кејт Мидлтон

Во сезоната на палта, јакни и блејзери, војвотката од Кемриџ воодушеви со ...