Како визуелно да ја намалите ширината на колковите

Ако имате пошироки колкови и сакате да ги направите визуелно помали, еве неколку совети како да го постигнете тоа.

ps123123

Носете темни панталони

Темен тексас, црна, темно сина – овие бои се ваши пријатели. За да постигнете контраст на горниот дел од телото облечете парче со светли нијанси. На овој начин ќе го оттргнете вниманието од долниот дел од телото.

Нагласете ја половината

Носете тесни маици и  појас за да го истакнат вашиот тесен струк. Така ќе постигнете форма на песочен часовник и ќе изгледате многу женствено.

ps999

Здолништа со висок струк

Овие здолништа визуелно ќе ве издолжат. Ќе изгледате повисоки и потенки.

Прерамки

Во принцип, рамената и колковите треба да бидат со иста ширина. Ако ова не е случај нагласете ги рамената и создадете оптичка илузија. Исто така, бидете сигурни дека вашата јакна и палта не треба да бидат со должина до бутовите. Или изберете кратки струкирани или долги палта.

ps761

Високи потпетици

Не се удобни, но се ефикасни. Колку се повисоки потпетиците толку подолги ќе изгледаат нозете, а со тоа и визуелно  потенки.

x

Check Also

Повеќе харизма во личниот стил, со помош на додатоци

За многумина, зборот „стил“ претставува термин резервиран за изглед како од списанија ...