Каква мајка, таква ќерка: 5 концепти „мини ми“ од Д&Г

Сличностите на мајките и ќерките понекогаш се суптилни, но во овој случај се акцентирани со суперслатката детска колекција на Долче и Габана.

d234234

Главниот слоган на новата кампања за детската колекција на Д&Г е „каква мајка, таква ќерка“.

Станува збор за детски модели инспирирани од женската колекција за сезоната есен/зима 2014/2015 година лансирана од славната креаторска двојка. Идејата е вашата ќерка да ја облечете исто како вас и така да добиете една модна „мини ми“ варијанта.

Прекрасно, нели?

d999999

d789678

d456456

d123123

 

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...