Какви џемпери за есен 2019 ни носи & Other Stories

Подготвени сте за сезоната за џемпери? Есента пристигнува, а модната марка & Other Stories мисли на нас.

Есенската колекција на џемпери содржи ролки, кардигани и модели со „паф“ ракави. Палетата на бои ги вклучува белата, фстак – зелената и „камел“-кафената.

Дизајнерите од оваа модна марка сугерираат џемперите да се комбинираат според есенските трендови за 2019, односно со макси здолништа и ретро панталони со широки ногавици.

Во продолжение, погледнете ги нашите фаворити.

x

Check Also

Ајде, на паметен шопинг: 50% попусти на колекцијата есен/зима во Carter`s и OshKosh B’gosh

Подобро време за шопинг не може да биде! Carter`s и OshKosh B’gosh нѝ ...