Какви фустанчиња ни носи STRADIVARIUS за есенските денови

Уживаме се уште во летото, но првите есенски денови бргу ќе пристигнат, со првите септемвриски дождови. Размислувате за ново есенско модно парче? Ние и понатаму навиваме за фустанчињата.

STRADIVARIUS есен 2020

Цветни, со точкаст принт, во живи нијанси, со карнери, кошула фустани, со миди должина – лесно се комбинираат за дневни, вечерни но и деловни пригоди. Убав избор најдовме во есенската колекција на модната марка STRADIVARIUS.

Миди фустаните дефинитивно се одличен избор за преодната сезона. Нагласено женствени, ќе внесат свежина во вашата гардероба и доза на шарм во вашиот финален изглед.

Еве го нашиот избор од STRADIVARIUS.

x

Check Also

Топ 8 модели на кожени панталони од популарните модни марки

Еден од најголемите хитови на оваа есен/зима се панталоните од кожа или ...