Бела Хадид

Какви костими за капење носат супермоделите ова лето

Летото е во полн ек за светските супермодели кои се одмораат на различни делови од светот.

Емили Ратајковски и Џиџи Хадид моментно се одмораат во Грција кадешто еден нов, луксузен ресорт им платил да се појават како вип гости и да го промовираат по социјалните мрежи.

Емили Ратајковски

Ратајковски во меѓувреме го лансираше и сопствениот бренд на костими за капење насловен Инамората, кој неуморно го рекламира на Инстаграм. Меѓу различните модели на костими за капење, впечатлив е трендовскиот костим со точки. Костим со точки одбра да носи и ангелот на Викторија сикрет, Елза Хоск.

И Кендал Џенер има своја колекција на костими за капење кои ги дизајнирала со сестра и Кајли. Од таа колекција го истакна жолтиот дводелен модел со висок струк. Бела Хадид пак, го продолжува трендот на 90-те, па за одморот во Монако го носеше ретро костимот од Диор.

Во фотогалеријата погледнете какви костими за капење носат топ моделите ова лето.

x

Check Also

Меган Маркл организира „baby shower“ денес во Њујорк

Војвотката од Сасекс, според списанието Харперс Базар, денес (19ти февруари) закажала baby shower ...