Какви патики носат Кејт Мидлтон и Меган Маркл

Кејт Мидлтон и Меган Маркл познати се по тоа што се верни на чевлите со висока потпетица, но во некои ситуации, иако ретко, и тие носат патики. И пријатно сме изненадени.

Иако Кејт Мидлтон сака да носи елегантни чевли, свесна е дека во нив не може да игра фудбал. За таа пригода одбра темносини спортски патики  – New Balance Fresh Foam Cruz. Цената на овие патики изнесува 95 евра.

За време на престојот во Њујорк, Меган Маркл е фотографирана во спортско издание. Модните додатоци ги искомбинирала со тренерка во темносина нијанса и патики  Adidas Ultra Boost кои се достапни во продажба и чинат околу 150 евра.

 

x

Check Also

Џенифер Лопез снима нов филм, гардеробата која ја носи е многу шик

Пејачката и глумица снима романтична комедија „Marry me“ а партнер во филмот ...