Календар Пирели 2017: Талентот пред телото

Лупита Нионго, Никол Кидман, Ума Турман, Џулијан Мур, Руни Мара, Кејт Винслет, Пенелоп Круз – се едни од славните лица кои позираат за култниот календар Пирели за 2017 година. За фотографиите е задолжен Питер Линдберг, кој веќе работеше на два Пирели календари во изминатите години. Линдберг е познат по тоа што прв ги внесе актерите на страниците на Пирели, уште во 2002 година.

pi 5

Инспирацијата за Пирели 2017 е талентот пред разголените тела, а фотографот се обиде да направи серија на фотографии кои ги претставуваат ѕвездите во нормални, секојдневни случувања.

pi 4

pi 1

pi 2

 

x

Check Also

Кејт Мидлтон во светлосин фустан на финалето на Вимблдон

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, вчера го следеше финалето на Вимблдон. За ...