Календарот на LOVE ги слави облините со Ешли Грахам (ВИДЕО)

Моделите продолжуваат да позираат ден по ден за популарниот календар на списанието LOVE. 26-от ден е посветен на славењето на женските облини.

„Плус сајз“ моделот Ешли Грахам во стилот на Џесика Рабит од филмот „Кој го намести Роџер Рабит?“позира во црно-белото видео. Американската убавица е облечена во корсет од  Agent Provocateur и панталони со леопард принт.

esli-2

Изгледот е комплетиран со шминка од новата колекција на Марк Џејкобс, а стилот е инспириран од 50-те години.

x

Check Also

Версаче со ретро кампања и Хелена Кристенсен за празничната сезона

Супермоделот од 90-те години, Хелена Кристенсен заедно со мултимедијалната артистка Сара Бејкер ...