Кански фестивал, ден седми: доминација на Шерон Стоун и италијанските креатори

Шерон Стоун донесе Лас Вегас сјај на Канскиот филмски фестивалseron glavna

Седмиот ден на Канскиот фестивал помина во знакот на славните дами и креациите со потпис на италијанските креатори кои доминираа на црвениот килим.
seron 1
55-годишната актерка ги засени младите колешки, облечена во сина креација на Роберто Кавали, со нагласено длабоко деколте.

Аишварија Раи

Аишварија Раи

Индиската актерка Аишварија Раи се појави во зелен фустан од Гучи, а згодната Петра Немчова во креација на Емилио Пучи.

petra nemcova

Петра Немчова

Помалку гламурни од нив беа  Мила Јовович во Прада и Дита фон Тиз во фустан од Ели Саб.

Мила Јовович

Мила Јовович

Дита фон Тиз

Дита фон Тиз

x

Check Also

Оскари 2018: Рита Морено во истиот фустан што го носела на ноќта на Оксарите во 1962 година!

Холивудската легенда Рита Морено го освои вниманието на црвениот тепих на Оскарите ...